Młodzi naukowcy – laureaci II edycji ADAMED SmartUP

Jeśli wybitni nastolatkowie biorą udział w unikalnym programie edukacyjnym, to efekt musi być nadzwyczajny. I taki był – druga edycja ADAMED SmartUP pokazała, jak wielu młodych Polaków chce się uczyć i wiązać z nauką swoją przyszłość. Blisko 3 500 nastolatków rywalizowało o profesjonalne konsultacje edukacyjne i pomoc w przygotowaniu do kariery naukowca. Najlepsza dziesiątka to uczniowie szkół ponadpodstawowych z różnych miast Polski, których łączy pasja oraz wyjątkowy talent do nauk ścisłych i przyrodniczych.

Galę, podczas której ogłoszono laureatów tegorocznej edycji ADAMED SmartUP, zorganizowano w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Wśród gości uroczystości znaleźli się reprezentanci najlepszych polskich uczelni, przedstawiciele rządu, biznesu oraz edukacji. Nagrody wręczyli przedstawiciele Rady Naukowej programu ADAMED SmartUP.

Droga do sukcesu

Najważniejsi jednak tego wieczora byli uczniowie. Zwycięską dziesiątkę laureatów wyłoniono z grupy kilku tysięcy uczniów interesujących się nauką. W pierwszym etapie rekrutacji młodzi geniusze zmierzyli się z interaktywną grą naukową typu ARG. Kolejne kroki – wysyłka dokumentów aplikacyjnych, test wiedzy i rozmowy kwalifikacyjne – pozwoliły wybrać uczestników innowacyjnego obozu naukowego. Zastosowanie wieloetapowej rekrutacji pozwoliło sprawdzić wiedzę, umiejętności analitycznego myślenia, szybkiego łączenia faktów oraz dociekliwość kandydatów.

Trudno się dziwić determinacji i zaangażowaniu młodych ludzi – nagroda, o którą się starali to szansa na rozwój i światową karierę naukową. Każdy z laureatów otrzyma od organizatora programu profesjonalną, 10-miesięczną opiekę edukacyjną. W jej ramach mogą brać udział w warsztatach, kursach językowych i zajęciach z wybranych przedmiotów oraz współpracować z prestiżowymi instytutami naukowymi. Ponadto zapewniane jest im wsparcie w procesach rekrutacyjnych na najlepsze uczelnie wyższe. Ci, którzy wykażą się największym potencjałem i zaangażowaniem, zdobędą stypendium naukowe, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i aspiracji.

Sylwetki laureatów 2. edycji programu ADAMED SmartUP

Agata Janczak

To uczennica XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie. Ma 17 lat i pochodzi z Konstancina-Jeziornej.

Jaromir Hunia

Jest siedemnastoletnim mieszkańcem Brzostka w województwie podkarpackim. Na co dzień uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.

Milena Malcharek

To szesnastoletnia absolwentka Publicznego Gimnazjum nr 52 Ojców Pijarów w Krakowie, skąd również pochodzi.

Mateusz Wawrzeńczyk

Pochodzi z miejscowości Micigózd w województwie świętokrzyskim i jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Ma 19 lat.

Maria Michna

To osiemnastoletnia mieszkanka Szałszy w województwie śląskim. Jest uczennicą 3 Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu.

Maciej Draguła

Pochodzi z Kątów Wrocławskich w województwie dolnośląskim. W tym roku ukończył XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Ma 19 lat.

Wiktor Czepczyński

Siedemnastoletni mieszkaniec Międzychodu w województwie wielkopolskim, a także uczeń Zespołu Szkół Sióstr Urszulanek SKJ w Pniewach.

Jakub Wornbard

Ma 15 lat. Pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie w tym roku ukończył Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego.

Jakub Dranczewski

Siedemnastolatek, pochodzący z Zielonej Góry, gdzie na co dzień uczęszcza do I Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego.

Małgorzata Róg

Jest szesnastoletnią mieszkanką Mielca w województwie podkarpackim, gdzie uczęszcza do Gimnazjum nr 2.

Pełny opis naukowych osiągnięć i zainteresowań dostępny jest na stronie internetowej programu ADAMED SmartUP pod adresem www.adamedsmartup.pl.

Trzecia szansa na stypendium marzeń!

Chcesz wziąć udział w takiej niezwykłej przygodzie? Marzysz o karierze naukowej? Rejestracja do 3. edycji programu ruszyła 1 września na stronie www.adamedsmartup.pl. Zapisz się i powalcz o wyjątkowe stypendium!

Informacja prasowa

Biuro Prasowe Programu ADAMED SmartUP