Najlepszy Nauczyciel Roku 2016 – Joanna Urbańska

„Głos Nauczycielski” razem z Ministerstwem Edukacji Narodowej już po raz 15. nagrodził najlepszych nauczycieli w Polsce.

Nauczycielem Roku 2016 została pani Joanna Urbańska – nauczycielka biologii, chemii i fizyki w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku (Mazowsze). Wyróżnienia 2016 trafiły zaś w ręce Ewy Luks, nauczycielki matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie (woj. mazowieckie) oraz Radosława Potraca, nauczyciela wspierającego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. Powstańców 1863 r. w Warszawie.

Nominowani do tytułu Nauczyciel Roku 2016 byli:

•  Elwira Andraszewicz, nauczycielka muzyki i plastyki w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. płk. Stanisława Dąbka w Tczewie (woj. pomorskie)
    •    Tomasz Banaszkiewicz, nauczyciel biologii i chemii w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie
    •    Jolanta Begińska, nauczycielka języka polskiego w Publicznej Szkole Podstawowej w Łubnianach (woj. opolskie)
    •    Beata Bodzek, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół im. o. Mariana Żelazka w Chludowie (woj. wielkopolskie)
    •    Edyta Borowicz-Czuchryta, nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie (woj. lubelskie)
    •    Ewa Drobek, nauczycielka języka angielskiego w XV Liceum Ogólnokształcącym im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie
    •    Jacek Engler, nauczyciel wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wojcieszowie (woj. dolnośląskie)
    •    Jowita Królikowska, nauczycielka wychowania fizycznego i podstaw przedsiębiorczości w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu (woj. łódzkie)
    •    Laurencja Lewandowska, pedagog terapeutyczny i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 33 w Toruniu – Toruńskiej Szkoły Terapeutycznej
    •    Bogumiła Słomczyńska, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Budowlanych im. Wojska Polskiego w Legnicy (woj. dolnośląskie)

Więcej na: www.glos.pl