Polska i Niemcy razem dla szkolnictwa zawodowego

„Wspólna strategia edukacyjna szansą rozwoju regionalnego rynku pracy” to hasło kongresu edukacyjnego organizowanego w dniach 6–8 czerwca 2017 r. w Policach, w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza.

Kongres połączony jest z giełdą kooperacyjną i prezentacja szkolnictwa zawodowego w Polsce i w Niemczech.Organizatorami przedsięwzięcia są Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza, Starosta Powiatu Polickiego Andrzej Bednarek oraz Starosta Powiatu Vorpommern-Greifswald Barbara Syrbe.

Program kongresu

W giełdzie szkolnictwa zawodowego w tym samym zespole szkół w dniach 6–7 czerwca 2017 r udział wezmą:

• przedstawiciele Grupy Roboczej nr 2 Komitetu Edukacji Zawodowej Międzyrządowej Polsko-Niemieckiej Komisji ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej (przedstawiciele szkolnictwa zawodowego – cztery branże);
  • przedstawiciele kuratoriów oświaty z województw przygranicznych (zachodniopomorskie, dolnośląskie, opolskie);
  • przedstawiciele ministerstw szkolnictwa trzech niemieckich przygranicznych krajów związkowych (Meklemburgia-Pomorze Przednie, Brandenburgia, Saksonia) oraz Nadrenia-Westfalia, Brema (Bremerhaven), Turyngia);
  • przedstawiciele organów prowadzących szkoły z każdego z sześciu krajów związkowych i trzech województw;
  • przedstawiciele przedsiębiorców;
  • przedstawiciele Specjalnych Stref Ekonomicznych;
  • przedstawiciele samorządów gospodarczych (Izby: Gospodarcza, Handlowo-Przemysłowa lub Rzemieślnicza).